... · Süt Kafası

Bunlar Güzel Kafalar II

  • Ben annelik şefkat, ilgi ve sabır işi sanıyordum. Bunlar reçeteye zaten dahil de asıl iş özgüvenli olmakmış. Onu kimse söylemedi. Süt bile özgüvenle geliyor. En ufak bir çekingenliğin, korkunun, tereddüttün kokusunu derhal alıp ipleri eline alıyor bu velet. Kendime güvenmekten çok yoruldum. (28 Ekim 2019)
  • Şule diyor ki; anne sütü içip kustuğunda ihanete uğramış gibi hissediyorum. Bu çocuk hıyanet içerisinde. Süt kusulmaz kızım. Kusacaksan mama kus. Öğren artık bunu! (29 Ekim 2019)
  • Anne sütü yerli ve milli içeceğimiz. Mama adeta İsrail oyunu. Öyle gıcığım. Her mama vermek zorunda kaldığımda vatan toprağından bir parça kaybetmişim gibi hissediyorum. Büyük yenilgi. (31 Ekim 2019)
  • Yok yok sanki mama benim kumam. Öyle gıcığım. Şahsıma yapılmış bir hakaret. Allah başka keder vermesin tabii… (1 Kasım 2019)
  • “Evladım aç” hastalığına yakalandım. Tüm dünya bir araya gelse ikna olmuyorum. Aç diyorsam aç! (2 Kasım 2019)
  • Bana canım sıkılıyor demeyin. Bugün evden kaçar gibi çıkıp doktor muayenesine gittim. Sonra da yarım saat kuaföre uğrayabildim. Ay resmen özgürlük! (3 Kasım 2019)
  • Bu çocuk bakımı ve gelişimi konusunda tüm dünyanın kafası karışık bence. Kimse birbirine ahkam kesmesin. İlk üç ay “Hep kucak ister, orada güvende hisseder. Mutlaka her istediğinde emzirin ve kucağınızda tutun.” diyorlar. Dördüncü ayda “Ama kucağa alışmış. Çok geç.” diyorlar. Üçüncü ve dördüncü ay arasında benim bilmediğim bir şey mi yapmak gerekiyor? Nasıl olacak? Bu arada bölüme kim bakıyor acaba? (7 Kasım 2019)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s